Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları

Amaç  :

Vedi Tekstilin bayilerinden iade alınmasının belli bir sistem ile yapılmasını sağlamaktır.

 

Kapsam :

MVedi Tekstilin müşterilerinden gelen iadelerin doğru prosedürle alınmasını kapsar

 

Sorumlular :

Talimatın kalite sistemine uygun olarak çalışanlar ile paylaşılmasından Satış Direktörü sorumludur. Talimatta belirtilen faaliyetlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesinden iç piyasa satış yöneticisi bölge yöneticisi ve depo sorumlusu  ve muhasebe sorumludur.

 

Talimat           :

Vedi Tekstil kalite standartlarında problem olan tüm ürünlerin iadesini alır. Ürün iade etmek isteyen müşteri defolu (tüketiciden gelen) ürün iade formunu eksiksiz olarak doldurur ve firmaya mail gönderir. Form bölge yöneticisi tarafından incelenir. İade alınması uygun bulunur ise imzalanır. Satış Direktörü formu onayladıktan sonra bu belge bayiye mail olarak gönderilir. Bayi ürüne ait faturanın ekine bu formu iliştirerek ürünlerini kargoya verir. Depo sorumlusu irsaliye ile birlikte gelen bu onaylı formu ve ürünleri kontrol ederek ürünlerin iade girişini yapar.

 

Bu gönderilerin kargo maliyeti gönderici tarafından karşılanır.

 

Müşterinin elinde sevk edilmiş kalıp, kumaş kalitesi, numuneden ürün farklılaşması gibi sebeplerden satışları gerçekleşemeyen ürünler olabilir. Böyle bir durumda bayi ilgili ürünlerin stok kodlarını ilgili bölge yöneticisine bildirir. Bölge yöneticisi bir form eşliğinde bu ürünü üretim departmanına verir. Üretim bu ürünü inceledikten sonra formun gerekli yerlerini doldurarak ürünün inceleme formuyla bölge yöneticisine teslim eder. Üründe tespit edilen kalite problemi var ise bu ürünler lotlu olarak iadesinin alınacağı bayiye bildirilir. Bayi bu ürünlere istinaden ürün iade formunu doldurur. Form bölge yöneticisi ve Satış Direktörü tarafından onaylanarak bayiye mail olarak gönderilir. Bayi ürünlere kestiği faturaya bu formu iliştirerek ürünleri anlaşmalı olduğumuz kargoya teslim eder. Depo sorumlusu formu kontrol ederek ürünlerin girişini yapar.

 

Bayiler tüm bu iadeleri yasal açıdan gerekli olan detaylarda hazırlanmış irsaliye ve faturalar ile yapmalıdır. Gelen bu ürünlerin girişini depo sorumlusu yapar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.