Üyelik

1. Neden üye olmalıyım?
 1. Üye olmadan da ziyaretçi kimliği ile alışveriş yapabilirsiniz. Ancak siparişlerinizin takibini sistem üzerinden yapabilmeniz ve bizim siparişiniz ile ilgili sizinle gerekli durumlarda iletişime geçilebilmemiz ve sipariş statü güncellemelerinin tarafınıza iletilebilmemiz için üyelik oluşturarak alışveriş yapmanızı öneriyoruz.
2. Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim?
 1. Siparişiniz ile ilgili tüm anlık bildirimler üyelik oluştururken beyan etmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden sizinle paylaşılacağı için bu bilgilerinizde değişiklik olması durumunda hesabınızın da sizinle sağlıklı iletişime devam edebilmemiz için güncellenmesi öneriyoruz.
3. Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?
 1. Sistemimize üyelik oluşturduğunuz e-posta adresinizi girerek "şifremi unuttum” butonuna tıklamanız durumunda yeni şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Alışveriş

1. vedi.com.tr’den nasıl alışveriş yapabilirim?
 1. vedi.com.tr üyeliğinizi oluşturduktan veya üye girişinizi yaptıktan sonra alışverişe başlayabilirsiniz. Dilerseniz ilgilendiğiniz ürünlerle ilgili arama yapabilir; almak istediğini ürünleri sepetinize ekleyebilir, teslimat ve ödeme bilgilerini doldurarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
2. Dünyanın her yerinden alışveriş yapabilir miyim?
 1. Henüz yurtdışı satışımız bulunmamaktadır.
3. Fiyatlarınıza KDV dahil mi?
 1. Evet. vedi.com.tr’de gördüğünüz fiyatlar KDV dahil fiyatlardır.
4. vedi.com.tr üzerinden hediye gönderimi yapabilir miyim?
 1. Evet. Ödeme sayfasında teslimat ve fatura adresi ayrımı bulunmaktadır. Teslimat adresi olarak hediye göndermek istediğiniz adresi ekleyebilirsiniz. Böylece hediye göndermek istediğiniz ürün teslimatta belirttiğiniz adrese gönderilecektir.
5. vedi.com.tr’ye mobil cihazlardan ulaşabilir miyim?
 1. Mobil cihazlarınızdan dilediğiniz yer ve zamanda vedi.com.tr’den alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.
6. vedi.com.tr’ye yeni gelen ürünlerden nasıl haberdar olabilirim?
 1. vedi.com.tr’ye üye olurken bildireceğiniz e-posta adresinize belirli periyotlarla sitemizdeki yeni ürünler konusunda bilgilendirme gönderilmektedir. Bilgilendirme seçeneğinin açık olduğundan emin olunuz.

Ödeme

1. Ödemeyi nasıl yapacağım? Ödeme seçeneklerim nelerdir?
 1. vedi.com.tr’den yapacağınız alışverişlerinizde dilediğiniz bir bankanın kredi kartını kullanarak ödeme yapabilirsiniz.
 2. Banka kartları ve nakit ödeme (ATM) kartları ile ödeme yapabilirsiniz.
 3. Kapıda ödeme seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz.
2. Ödemeyi ürünleri teslim alırken kapıda yapabilir miyim?
 1. Evet, kapıda ödeme seçeneğimiz mevcuttur.

Güvenlik

1. vedi.com.tr’den alışveriş yapmak güvenli mi?
 1. Ödeme yaparken kredi kartınızla ilgili bilgiler 128bit SSL kullanılarak şifrelenip, otomatik olarak ödeme işlemlerinin yapıldığı bankaya ulaşmakta ve provizyon alınmaktadır. Bu işlem sırasında bilgileriniz sadece bankaya gönderilmekte, tarafımızca bilgileriniz saklanmamaktadır.
2. Kredi kart bilgilerimi saklıyor musunuz?
 1. Kredi kart bilgileriniz tarafımızca saklanmamaktadır.
3. Kişisel bilgilerim vedi.com.tr’de güvende mi?
 1. Üyelik kaydı ve alışveriş sırasında verdiğiniz kimlik bilgileriniz üyelik sözleşmesi uyarınca saklanmaktadır.

Teslimat

1. Teslimat süresi nedir?
 1. vedi.com.tr’de satılan tüm ürünler 1-3 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Kargoya teslim edilen İstanbul içi gönderilerin 1 iş günü, İstanbul dışı gönderilerin ise 1 ile 3 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Kargo firması, siparişinizi –iş günleri– 09.00 18.00 saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim edecektir.
3. Siparişim hangi kargo firması ile teslim edilecek?
 1. vedi.com.tr’den satınalmış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı anlaşmalı kargo şirketlerimiz UPS kargo aracılığı ile yapılmaktadır.
4. Siparişim kargo şirketi tarafından bana ulaştırılamaz ise ne yapmalıyım?
 1. Siparişleriniz için belirlediğiniz adrese İstanbul içi 1 iş günü, İstanbul dışı 1 ile 3 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Varış gününde adresinizde bulunamaz iseniz kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılarak gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilmektedir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz vedi.com.tr deposuna iade edilmektedir. Depoya ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir. Ulaşılamaz iseniz siparişiniz iptal edilerek ücreti ödeme yaptığınız şekilde iade edilir.
5. Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?
 1. Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından vedi.com.tr’ye ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.

Sipariş İptali

1. vedi.com.tr’den vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?
 1. İade talebiniz oluştuğunda siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, e-posta ([email protected]) ile talebinizi iletebilir veya hafta içi 5 gün 09:00 - 18:00 saatleri arasında ………………… iletişim hattımızdan bizimle iletişimize geçebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise, kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır. Havale veya EFT İle ödeme yaptıysanız sipariş iptalinden itibaren 24 saat içine iadeniz hesabınıza aktarılacaktır. Siparişiniz kargoya verilmişse sipariş iptaliniz yapılamaz siparişiniz size ulaştıktan sonra iade şartlarını karşılamak kaydı ile talebi oluşturabilirsiniz.

İade & Değişim & Onarım

1. vedi.com.tr’den satın almış olduğum ürünleri iade edebilir miyim?
 1. vedi.com.tr’den yaptığınız alışveriş sonucunda mutlu olmanız temel prensibimizdir. Ürününüzü iade etmek isterseniz size aşağıdaki koşullar çerçevesinde en hızlı şekilde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Fatura tarihi 14 günü geçmemiş ise ve aşağıdaki şartların hepsini sağlıyorsanız iade sürecini başlatabilirsiniz.
  • Ürünler gönderildiği tüm özellikleri kaybetmemiş olmalı
  • Ürünler ile birlikte gönderilen var ise hediye, kutu, garanti belgesi, fatura , ambalaj tüm yan materyalleri ile birlikte eksiksiz iade edilmeli.
  • Ürün tüm yan materyalleri ile başka birine satılacak durumda olmalı, ticari özelliklerini kaybetmemiş olmalı
 2. Ürününüzü aldığınız kargo firması ile ücretsiz iade edebilirsiniz. Size ürün ile birlikte gönderilen ürünü eksiksiz faturanızın arkasında bulunan iade formunu doldurarak aşağıda belirtilen adrese iade gönderebilirsiniz. Bu koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Bu nedenle ürünleriniz size ulaştığında bozulmasına sebep olmayacak şekilde en kısa sürede denemenizi ve uygun olmadığını düşündüklerinizi, yukarıda belirtildiği şekilde iade göndermenizi öneriyoruz.
 3. İade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecektir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 2 (iki) iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir. Geri ödemeniz bankanız tarafından ödeme aracınıza ödeme yaptığınız şekilde (taksitli alışverişler taksitli iade edilir) yapılır. Bu sürecin ilerleme hızı tamamen bankanızın iç süreçlerine bağlıdır.
 4. İade Adresi: Meşrutiyet, Şair Nigar Sk. No:57, 34363 Şişli/İstanbul, Turkey
2. İade Koşulları nelerdir?
 1. Ürünler gönderildiği tüm özellikleri kaybetmemiş olmalı
 2. Ürünler ile birlikte gönderilen var ise hediye, kutu, garanti belgesi, fatura , ambalaj tüm yan materyalleri ile birlikte eksiksiz iade edilmeli.
 3. Ürün tüm yan materyalleri ile başka birine satılacak durumda olmalı, ticari özelliklerini kaybetmemiş olmalı
3. vedi.com.tr’den satın almış olduğum bir ürünü değiştirebilir miyim?
 1. vedi.com.tr üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde değişim yapamıyoruz. İade koşullarına uyan vedi.com.tr ürünlerinizi iade ederek istediğiniz ürün için yeni alışveriş süreci başlatabilirsiniz.
4. İade işleminden sonra geri ödemem ne kadar sürede yapılır?
 1. İadeleriniz depomuza ulaştıktan sonra ürün iade koşullarını sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir ve iadesi uygun olan ürünleriniz ile ilgili işlemler 2 iş günü içinde tamamlanarak ücret iadesi işlemleri tamamlanır. İade işlemleriniz vedi.com.tr tarafından tamamlandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bu aşamadan sonra iadenin hesabınıza geçme süresi bankanız süreçlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.